ublikované

6 tipov pre muža ako si vybrať ideálne tričko a vyzerať v ňom dokonale

 

Tričko – je obľúbený a štýlový kúsok pre každého muža. Tričko je tak jednoduché ako asi väčšina mužov. Vyžaduje len veľmi málo pozornosti a rozhodovania pri výbere.

Je to však naozaj tak?

Pre väčšinu mužov je tričko ideálny typ oblečenia. Muži ich nakupujú hromadne, často od tej istej značky a nosia ich väčšinou až kým sa nezničia.

Toto však nie je ideálna cesta. Tričko je pre muža dôležitá súčasť šatníka, tak ako ktorýkoľvek iný odev, a preto je veľmi dôležité venovať dôkladnú pozornosť pri jeho výbere.

Existujú niektoré faktory, ktoré pri výbere ideálneho trička zohrávajú kľúčovú úlohu. Sú to najmä: strih, farba, materiál, štýl, príležitosť, potlač trička. Tu je návod, ako môže vyzerať každý muž skvelo vo svojom tričku.

1. Vyberte si správny strih trička

Ženy by asi potvrdili, že muži vyzerajú lepšie v priliehavom bielom tričku. Strih takéhoto trička zvýrazňuje typicky mužskú siluetu širokých ramien a úzky pás.

Bez ohľadu na to akú máte postavu, tričko vám pomôže vyzerať mužnejšie. Je tu však jedno ALE. Tričko pre muža musí dokonale sadnúť a vyzdvihnúť tie najlepšie atribúty tela, v opačnom prípade to nemusí dopadnúť najlepšie.

Tu sú niektoré pravidlá pri výbere správneho trička:·

 • Ramená – švy trička by mali dokonale sedieť na okraji ramien,
 • Rukávy –  upnuté a zasadené okolo ramien, ale nemali by zasahovať až po lakte. Ak máte veľké ramená, vyberte si tričko s mierne kratším rukávom.
 • Dĺžka – tričko by malo byť dostatočne dlhé na to, aby mohlo byť zastrčené do nohavíc, ale nie až tak dlhé, aby strašilo v páse. Uistite sa, že sa spodok rozprestiera okolo vašej bedrovej kosti a zakrýva opasok nohavíc.
 • Brucho – tričko by sa malo mierne prispôsobiť krivke vášho tela. Ak je príliš voľné, nezvýrazní sa tvar tela a ak je príliš tesné, každý detail vášho brucha bude viditeľný. Najlepší je zúžený strih, ktorý nezakrýva líniu vášho pásu.
 • Krk – Keď zdvihnete ruky, tak by okolo krku nemala byť veľká medzera. Tričko by však malo byť okolo krku dostatočne voľné, aby ste sa mohli bez problémov pohybovať.

Tričko by vás nemalo nikdy obmedzovať a malo by umožňovať pohodlný pohyb. Upnuté, tesné tričká by sa mali nosiť najmä na šport.

2. Vyberte správnu farbu trička

V šatníku každého muža, by mali byť tričká aspoň so základnými farbami, ako sú biela, čierna, sivá a modrá.

 • Biela – je ideálna pre všetky farby pleti. Klasické biele tričko by malo byť základnou súčasťou vášho šatníka. Nezabudnite prať vaše biele oblečenie samostatne a nemiešať ho s inými farbami.
 • Sivá a jej zmes rôznych odtieňov – sivá zlepšuje tvar vášho tela. Dávajte si pozor na fľaky od potu, ktoré sú ľahko viditeľné na tmavých farbách.
 • Čierna – je všestranná  a veľmi dobre sa kombinuje s väčšinou farebných kombinácií oblečenia. Negatívom čiernej farby je, že má tendenciu rýchlejšie vyblednúť.
 • Modrá – je pravdepodobne lepšia voľba ako čierna a je vhodnejšia na nosenie počas dňa. Modrá je skvelá na vytvorenie dokonalého vzhľadu v kombinácii s džínsami.
 • Iné farby – tričko je ideálne na experimentovanie s farbami. Zelené, červené, fialové tričká sú skvelé pre vytvorenie dokonalej farebnej kombinácie pod sveter alebo na samostatné nosenie. Uistite sa, že farba vášho trička nie je v rozpore s odtieňom vašej pleti.

3. Vyberte si správny materiál trička 

Kvalita nie je vždy spojená s gramážou trička. Paradoxne pri tričkách väčšinou ľahší materiál zvykne stáť viac.

Ideálna je 100% bavlna, ale dobrou voľbou sú aj bavlnené zmesi. Mierne množstvo elastanu (strečová tkanina) pomáha udržiavať tvar trička. Tričká zo zmesou bavlny a polyesteru sú za nižšiu cenu a ponúkajú ľahkú údržbu, pretože sa menej krčia.

Štítok na tričku vám dáva predstavu o zložení látky použitej na výrobu trička. Najbežnejšie sú:

 • Bavlna: silná, mäkká a hladká tkanina, ktorá bola jemne brúsená, aby narovnala vlákna a odstránila krátke pramene.
 • Organická bavlna: tento mäkký materiál je drahší a je vyrobený z bavlny pestovanej použitím len minimom pesticídov a hnojiv.
 • Pima: jedná sa o bavlnu najvyššej kvality s extra dlhými vláknami. Odoláva žmolkovaniu, zrážaniu, blednutiu, a je mäkšou každým opotrebením. Supima je obchodný názov pre americkú bavlnu Pima.
 • Bambus: tričká vyrobené z bambusu majú jemný lesk a sú neuveriteľne mäkké. Sú priedušné a mierne drahšie.
 • Jersey: typicky vyrobené z bavlny alebo syntetickej zmesi. Táto elastická úpletová tkanina je veľmi flexibilná a pohodlná.
 • Polyester: ľahký a rýchlo schnúci, ale nie moc priedušný. Polyester si zachováva svoj tvar a odoláva pokrčeniu a zrážaniu.

4. Noste svoje tričko štýlovo

Ak chcete aby na vás tričko vyzeralo dokonale, tak prvá vec, na ktorú treba dávať pozor, je výstrih.

Aký tvar výstrihu zvoliť, okrúhly alebo V-čkový?

Okrúhle výstrihy sú vhodné pre mužov s malým hrudníkom alebo šikmými ramenami. Pomáhajú pri vytváraní ilúzie širších ramien.

V-čkový tvar výstrihu je ideálny pre nižších mužov, pretože vytvára ilúziu výšky pretiahnutím krku.

A čo hlboký výstrih. Moja rada je, že muži by sa mu mali vyhýbať. Tričko pre muža s hlbokým výstrihom má tendenciu byť módnym trendom, ale väčšinou sa hodí len vybranej skupine mužov.

Nosiť tričko zastrčené v nohaviciach?

Vo všeobecnosti nie. Ak ho nosíte ako súčasť uniformy, potom ho zastrčte do nohavíc.

V závislosti od tvaru trička, zvyšku vášho oblečenia a prostredia, v ktorom sa nachádzate, je niekedy možné si tričko aj zastrčiť. Najlepšie to funguje pri štýlových Polo tričkách a nohaviciach.

Ako zladiť svoje oblečenie s tričkom?

Nasledujte príklad ikon klasického štýlu ako je napríklad James Dean – skombinujte klasické biele tričko s džínsami a topánkami.

Alebo si dajte tričko a na seba sako, bundu, sveter alebo košeľu, spolu so štýlovými mokasínami.

5. Noste svoje tričko k vhodnej príležitosti

Kedy je vhodné nosiť tričko?

Ak chcete urobiť dobrý prvý dojem, na rande alebo na párty, farebné tričko je lepšia voľba.

Opýtajte sa sami seba, čo budú ostatní ľudia na podujatí, ktorého sa chcete zúčastniť, nosiť. Ak bude väčšina v tričkách, neváhajte sa obliecť rovnako, ale prihliadajte na kvalitu.

Na koncert, do miestneho baru, na pláž a párty s blízkymi priateľmi, to všetko sú príležitosti  kedy je vhodné sa obliecť pohodlne v tričku. Každá činnosť, ktorá zahŕňa veľa potenia, vrátane športu, si vyžaduje tričko.

Uistite sa, že máte na sebe tričko, ktoré je navrhnuté ako vrchné oblečenie a nie ako tielko.

Udržujte svoje tričká s náležitou starostlivosťou. Nebudú vyzerať vždy rovnako dobre, ako keď ste ich kúpili.

6. Nezabudnite sa odlíšiť vhodne zvolenou potlačou trička

Tričká sa stávajú našou súčasťou. Sú základom nášho každodenného šatníka, pravdepodobne preto, že sú neuveriteľne všestranné. Tričko pre muža je ako prázdne plátno pre umelecké dielo. Pre svojho majiteľa má nekonečné množstvo možností ako prejaviť svoj názor, postoj alebo emóciu.

Dizajn trička je často jednou z prvých vecí, ktoré si na vás ľudia všimnú. Pre mnohých z nás sú tričká súčasťou našej identity. A pre iných zase bezplatná inzercia 😜.